Zabiegi układ nerwowy

W zgodzie z naturą

ELEKTROSTYMULACJA

Zabieg ten stosuje się przeciwbólowo, rozkurczowo oraz w celu zwiększenia przekrwienia tkanek. Stosowane są prądy stałe, impulsywne o małej i średniej częstotliwości.
KĄPIEL PEREŁKOWA

To zabieg przyrodoleczniczy (balneologiczny) polegający na masowaniu zanurzonego w wodzie ciała olbrzymią ilością pęcherzyków powietrza. Temperatura wody wynosi od 37-39 ̊ C. Przeprowadza się ją w wannie na dnie, której znajdują się otwory doprowadzające tlen z butli lub tłoczony przez pompę. 

MASAŻ KLASYCZNY

Masaż klasyczny suchy polega na bezpośrednim oddziaływaniu bodźców mechanicznych na skórę, tkankę podskórną i mięśnie. Stosowane techniki to głaskanie, ugniatanie, oklepywanie, rozcieranie, wstrząsanie.


MASAŻ WIBRACYJNY AQUAVIBRON

Masaż wibracyjny wykonuje się aparatem AQUAVIBRON. Efekt masażu uzyskuje się dzięki przepływowi wody wodociągowej, która porusza gumową membranę, przenosząc na tkanki wibrację o częstotliwości od  2000 do 7000 drgań na minutę.  Czas trwania zabiegu około 10 minut. 

PASTA LUB PLASTRY BOROWINOWE

Borowina to rodzaj torfu leczniczego, powstałego na skutek naturalnych procesów w przyrodzie. Czynnikami leczniczymi są ciała estrogenne, kwasy huminowe, białka i garbniki. Borowina działa poprzez wchłonięcie przez skórę specyficznych składników chemicznych i enzymatycznych.

Hydromasaż

Na hydromasaż składa się masaż powietrzny i wodny. pierwszy z nich dzięki oddziaływaniu pęcherzyków powietrza masuje ciało i dotlenia organizm. Z kolei dzięki silnemu strumieniowi wody możliwe jest dotarci do głębszych warstw skóry i mięśni.