Atrakcje Zdrowotne

Najlepsza recepta na zdrowie

Siłownia Zewnętrzna

Przeprowadzono badania, które dowodzą, że ćwiczenia na świeżym powietrzu przynoszą więcej korzyści, niż w zamkniętym pomieszczenia. Lepiej dotleniony organizm jest bardziej wytrzymały i wydolny.Basen + Aqua Aerobic

Woda przez swoje właściwości sprawia, że wykonywane w niej ćwiczenia możemy potraktować jako rodzaj gimnastyki całego ciała. Środowisko wodne stawia naszemu ciału duży opór, można więc dzięki temu zwiększyć siłę mięśni. Podczas zajęć w wodzie nie odczuwamy tak bardzo zmęczenia.

Ścieżka zdrowia w Sanatorium

Ścieżka zdrowia w Sanatorium ZNP w Ciechocinku składa się z poniższych elementów: ruchomy trap, belka równoważna (pomost ruchomy), pale sprawnościowe, poręcze i zestaw płotków do przeskoków.   

Tężnia przy Sanatorium

Tężnia – budowla z drewna i gałęzi tarniny służąca do zwiększania stężenia soli w solance. Tężnie służą jako ogromne inhalatoria. Strugi solanki ściekają po gałązkach tarniny, na których „rozbijają się” tworząc leczniczy aerozol. 

Kort tenisowy

Tenis ziemny przeciwdziała takim chorobom jak cukrzyca, otyłość, choroby serca czy osteoporoza. Zapraszamy do korzystania z jego dobroczynnych skutków.