Wykonuje się ją w wodzie zawierającej rozpuszczony dwutlenek węgla. Zawarty bezwodnik kwasu węglowego wydziela się na skórze w postaci pęcherzyków gazu i wywołuje w niej wiele korzystnych zmian. Kąpiele z wykorzystaniem CO2, mogą być stosowane u osób z rozrusznikiem serca i wadami serca.
Kinezyterapia to leczenie ruchem. Inne określenia to gimnastyka lecznicza lub ćwiczenia usprawniające. Gimnastyka może być prowadzona zarówno w okresie przed i pooperacyjnym. Stosujemy ćwiczenia zespołowe: kardiologiczne, oddechowe, usprawniające, ćwiczenia w bólach kręgosłupa.
Magnetoterapia – jest zabiegiem fizykalnym polegającym na zastosowaniu wolnozmiennego pola magnetycznego i indukcji magnetycznej. Magnetoterapia może być stosowana w ostrym stadium choroby i można ją stosować nawet przez opatrunki gipsowe, bandaż, odzież.
Kąpiel wirowa stanowi formę łagodnego masażu. W terapii tej wykorzystuje się w celach leczniczych wpływ ciepłej wody oraz jej oddziaływanie mechaniczne, związane z ruchami wirowymi. Temperatura wody używanej do kąpieli waha się w zależności od wskazań od 32˚C do 40˚C.
Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu dwutlenku węgla do komory zabiegowej urządzenia. Dwutlenek węgla wchłaniany przez skórę wywiera silne działanie rozszerzające na naczynia krwionośne. Etapem takiego działania CO2 jest spadek ciśnienia krwi.
Tlenoterapia to zabieg polegający na wdychaniu wzbogaconego w tlen powietrza atmosferycznego. Ogólnym celem jest dostarczenie tlenu komórkom, co prowadzi do zapobiegania lub leczenia niedotlenienia tkanek i narządów. Tlenoterapia wpływa pozytywnie na poprawę samopoczucia.