Zabiegi dla skóry

W zgodzie z naturą

KĄPIEL SOLANKOWA

Zabieg leczniczy z wykorzystaniem wód mineralnych. Podczas kąpieli moczymy w solance całe ciało lub zażywamy kąpieli częściowej na wybrane partie ciała np. stopy lub dłonie. Po zakończonej kąpieli należy pozwolić skórze swobodnie wyschnąć. Nie zaleca się wycierania ciała ręcznikiem, ani spłukiwania. 

KRIOKOMORA

Krioterapii ogólna ustrojowa polega na poddaniu całego ciała przez krótki okres czasu działaniu bardzo niskiej temperatury od -100 do -140 st. C. Są 2 fazy. W pierwszej zwężają się naczynia krwionośne. W drugiej organizm broniąc się przed zimnem rozszerza naczynia powodując nawet 4 krotnie większy przepływ krwi. 

KRIOTERAPIA MIEJSCOWA

Krioterapia jest to leczenie zimnem. Zimno korzystnie wpływa na organizm ludzki powodując zmniejszenie przewodnictwa we włóknach nerwowych. Czynnikiem chłodzącym jest ciekły azot, który na wylocie dyszy uzyskuje temperaturę od  – 180̊ C do – 110˚C. 

LAMPA BIOPTRON

Lampa Bioptron posiada właściwości biostymulacyjne. Powoduje regenerację organizmu skutkując wzrostem jego odporności. Terapia światłem BIOPTRON może w sposób naturalny wzmacniać regeneracyjne zdolności organizmu, przez co pomaga organizmowi wyzwalać jego własny potencjał leczniczy.

LASER

Światło lasera ma charakterystyczne właściwości, trudne lub wręcz niemożliwe do osiągnięcia w innych typach źródeł światła. Jest promieniowaniem sztucznym. W układzie laserowym dochodzi do wzbudzania energii, która wywołuje działanie lecznicze w tkankach organizmu.

PASTA LUB PLASTRY BOROWINOWE

Borowina to rodzaj torfu leczniczego, powstałego na skutek naturalnych procesów w przyrodzie. Czynnikami leczniczymi są ciała estrogenne, kwasy huminowe, białka i garbniki. Borowina działa poprzez wchłonięcie przez skórę specyficznych składników chemicznych i enzymatycznych.

LAMPA SOLLUX

Promieniowanie podczerwone (IR) jest niewidzialnym promieniowaniem elektromagnetycznym. Główną cechą promieniowania podczerwonego są właściwości cieplne. Promieniowanie wnika w głąb tkanek na głębokość około 30 mm, przy czym w znacznym stopniu jest ono pochłaniane na głębokości 10 mm.