Do zabiegu stosuje się 4 elektrody na które podawany jest prąd o różnych częstotliwościach dzięki czemu prądy te się wzmacniają lub osłabiają -ulegają zdudnieniu. Umieszczone elektrody krzyżują się w miejscu przeznaczonym do zabiegu. Fizjoterapeuta udziela wszystkich instrukcji i układa pacjenta zgodnie z zaleceniami lekarza. Fizjoterapeuta układa elektrody na ciele w miejscu przeznaczonym do zabiegu, stabilizując bandażem.
Korzystając z turnusu leczniczego 3 różne zabiegi lecznicze dziennie uwzględnione są w cenie turnusu.
Natężenie prądu musi być tak wysokie aby chory odczuwał wyraźne mrowienie na skórze. Do zabiegu prądami interferencyjnymi pacjent zdejmuje te części odzieży, które utrudniały by dostęp do terenu zbiegu, ozdoby metalowe, paski uciskające należy zdjąć, pacjent układany jest na stole zabiegowym w wygodnej pozycji aby uzyskać zwolnienie napięcia mięśniowego, terapeuta informuje pacjenta o odczuciach występujących podczas zabiegu, po każdym zabiegu pacjent musi odpocząć w poczekalni przez 20 – 30 minut
Celem zabiegu jest poprawa trofiki, zmniejszenie napięcia nerwów współczulnych i rozszerzenie naczyń krwionośnych działając w efekcie przeciwbólowo.