Zabiegi układ oddechowy

Złap oddech

DIATERMIA KRÓTKOFALOWA DKF

DKF polega na przegrzaniu tkanek pod wpływem pola elektrycznego lub magnetycznego.
Diatermia kondensatorowa wykorzystując pole elektryczne nagrzewa tkanki położone płytko. Diatermia indukcyjna nagrzewa tkanki położone głęboko.

INHALACJE INDYWIDUALNE

Jest to zabieg leczniczy polegający na wdychaniu par wód mineralnych, roztworów leków lub ich aerozoli. Wykonywany za pomocą specjalnego aparatu (inhalatora). Po zabiegu należy nie pić, nie jeść, nie mówić i nie palić przez 30 minut. Zabieg trwa 10 minut.  

JONTOFOREZA

Jonoforeza, to zabieg elektroleczniczy polegający na wprowadzeniu do tkanek jonów leków za pomocą prądu stałego. Dodatkowym elementem pojawiającym się w jontoforezie jest podkład nasączony lekiem, umieszczany bezpośrednio na skórze pacjenta. 


LAMPA BIOPTRON

Lampa Bioptron posiada właściwości biostymulacyjne. Powoduje regenerację organizmu skutkując wzrostem jego odporności. Terapia światłem BIOPTRON może w sposób naturalny wzmacniać regeneracyjne zdolności organizmu, przez co pomaga organizmowi wyzwalać jego własny potencjał leczniczy.

LASER

Światło lasera ma charakterystyczne właściwości, trudne lub wręcz niemożliwe do osiągnięcia w innych typach źródeł światła. Jest promieniowaniem sztucznym. W układzie laserowym dochodzi do wzbudzania energii, która wywołuje działanie lecznicze w tkankach organizmu.

LAMPA SOLLUX

Promieniowanie podczerwone (IR) jest niewidzialnym promieniowaniem elektromagnetycznym. Główną cechą promieniowania podczerwonego są właściwości cieplne. Promieniowanie wnika w głąb tkanek na głębokość około 30 mm, przy czym w znacznym stopniu jest ono pochłaniane na głębokości 10 mm.  

TERAPULS

Wytwarza impulsowe pole magnetyczne wielkiej częstotliwości. Pole to nie emitując ciepła działa na potencjał błon komórkowych. Terapuls może przenikać przez opatrunek gipsowy. Zabieg można stosować również przy obecności metalowych implantów.