Zabiegi stawy, kręgosłup

Ruszaj do przodu

DIADYNAMIK

Diadynamik- to prądy modulowane małej częstotliwości(50  i 100Hz), powstałe przez nałożenie na prąd stały prądu sinusoidalnego. Zabieg ma silne działanie przeciwbólowe, zmniejsza napięcie mięśniowe, rozszerza naczynia krwionośne i wpływa na przewodnictwo nerwowe.

GIMNASTYKA INDYWIDUALNA

Kinezyterapia to leczenie ruchem. Stosujemy ćwiczenia indywidualne na leżance, na podwieszkach oraz mechanoterapię. Czas trwania gimnastyki indywidualnej z terapeutą to około 30 minut. Gimnastyka może być prowadzona w okresie przed i pooperacyjnym.

INTERDYN PRĄDY NEMECKA

Zabieg polega na użyciu czterech elektrod, które krzyżują się w miejscu zabiegowym. Natężenie prądu powinno być tak wysokie, aby czuć wyraźne mrowienie. Celem zabiegu jest poprawa trofiki, zmniejszenie napięcia nerwów współczulnych i rozszerzenie naczyń krwionośnych.

JONTOFOREZA

Jonoforeza, to zabieg elektroleczniczy polegający na wprowadzeniu do tkanek jonów leków za pomocą prądu stałego. Dodatkowym elementem pojawiającym się w jontoforezie jest podkład nasączony lekiem, umieszczany bezpośrednio na skórze pacjenta. 

KRIOKOMORA

Krioterapii ogólna ustrojowa polega na poddaniu całego ciała przez krótki okres czasu działaniu bardzo niskiej temperatury od -100 do -140 st. C. Są 2 fazy. W pierwszej zwężają się naczynia krwionośne. W drugiej organizm broniąc się przed zimnem rozszerza naczynia powodując nawet 4 krotnie większy przepływ krwi. 

KRIOTERAPIA MIEJSCOWA

Krioterapia jest to leczenie zimnem. Zimno korzystnie wpływa na organizm ludzki powodując zmniejszenie przewodnictwa we włóknach nerwowych. Czynnikiem chłodzącym jest ciekły azot, który na wylocie dyszy uzyskuje temperaturę od  – 180̊ C do – 110˚C. 

POLE MAGNETYCZNE

Magnetoterapia – jest zabiegiem fizykalnym polegającym na zastosowaniu wolnozmiennego pola magnetycznego i indukcji magnetycznej. Magnetoterapia może być stosowana w ostrym stadium choroby i można ją stosować nawet przez opatrunki gipsowe, bandaż, odzież. 

MASAŻ WIBRACYJNY AQUAVIBRON

Masaż wibracyjny wykonuje się aparatem AQUAVIBRON. Efekt masażu uzyskuje się dzięki przepływowi wody wodociągowej, która porusza gumową membranę, przenosząc na tkanki wibrację o częstotliwości od  2000 do 7000 drgań na minutę.  Czas trwania zabiegu około 10 minut. 

PASTA LUB PLASTRY BOROWINOWE

Borowina to rodzaj torfu leczniczego, powstałego na skutek naturalnych procesów w przyrodzie. Czynnikami leczniczymi są ciała estrogenne, kwasy huminowe, białka i garbniki. Borowina działa poprzez wchłonięcie przez skórę specyficznych składników chemicznych i enzymatycznych.

Basen + Aqua Aerobic

Woda przez swoje właściwości sprawia, że wykonywane w niej ćwiczenia możemy potraktować jako rodzaj gimnastyki całego ciała. Środowisko wodne stawia naszemu ciału duży opór, można więc dzięki temu zwiększyć siłę mięśni. Podczas zajęć w wodzie nie odczuwamy tak bardzo zmęczenia.